پروتکل ها و ارتباطات دوربین های مداربسته PTZ

رمزگذاری دوربین مداربسته PTZ

بزرگترین مشکل افزودن هرگونه دوربین مداربسته PTZ آنالوگ به یک سیستم DVS تدابیر مورد نیاز برای تبدیل ارتباطات اصلی دوربین مداربسته PTZ و کنترلر های آن به رمز گذار دیجیتالی سیستم می باشد. سیگنال NTSC آنالوگ ایجاد شده توسط دوربین مداربسته معمولاً یک سیگنال استاندارد بوده که هر رمزگذار می تواند آن را بخواند و به سیگنال دیجیتال تبدیل کند، اما کنترلر های PTZ به طور کلی یک اتصال جداگانه هستند. برای شناخت پروتکل توسط رمزگذار ویدئویی دیجیتال و نرم افزار VMS یک رابط مورد نیاز است، وگرنه راهی برای کنترل عملکرد دوربین های مداربسته PTZ وجود نخواهد داشت.

بسیاری از سیستم های قدیمی دوربین مدار بسته از پروتکل اختصاصی استفاده می کنند که به کنترل کننده اصلی، صفحه کلید و جوی استیک آن امکان کنترل عملکرد PTZ را می دهد. این کار با استفاده از سخت افزاری که به طور خاص برای استفاده در چنین دوربین ها و سیستم هایی طراحی شده است انجام می شود.

نصب دوربین PTZ

هنگامی که با تبدیل دیجیتال سروکار دارید و از دوربین و رمزگذاری با سازندگان جداگانه استفاده می کنید باید توجه داشته باشید که روش های متفاوتی برای سیم کشی عملکرد PTZ وجود دارد.  بسیاری از پروتکل های استاندارد برای ارتباطات وجود دارد که معمولاً از RS232 (محدود به ۵۰ فوت)، RS422 و RS485 (تا ۴۰۰۰ پا) استفاده می شود که هر کدام دارای دو یا چهار سیم می باشند. بزرگترین مانع برای تعیین نحوه اتصال صحیح دوربین به رمزگذار جدید این است که سیستم پشتیبانی هر تولید کننده لزوماً شامل همه ترکیب دوربین و رمزگذار نمی شود و انعطاف پذیری لازمه را ندارد.

در هر صورت نمی توان گفت که چقدر شانس موفقیت برای مطابقت عصر دوربین های مداربسته آنالوگ با رمزگذار های دیجیتالی برای کنترل PTZ وجود دارد. در ارتقاء یک سیستم دوربین مدار بسته آنالوگ به سیستم DVS یا افزودن تعدادی دوربین مداربسته قدیمی PTZ با وضوح بالا به سیستم DVS بهترین روش تعیین این است که آیا دوربین های مداربسته با سیستم پیشنهادی جدید (سخت افزاری و نرم افزاری) سازگار است یا خیر. البته همیشه خوب است که این اطلاعات را از پیش بدانید و در طی فرآیند جمع آوری الزامات مورد نیاز سیستم آنها را بدست آورید، اما غیرممکن است بدانید که دوربین مداربسته انتخاب شده چگونه به یک رمزگذار واکنش نشان می دهد مگر اینکه با هم و در ترکیب آزمایش شوند.

نرم افزار VMS چیست؟

اطلاعات مربوط به سازگاری دوربین های مداربسته با نرم افزار VMS (حداقل در برند های حرفه ای و  پیشرفته ای مانند Genetec ،OnSSI و Milestone) معمولاً توسط توسعه دهنده نرم افزار منتشر می شود. بسیاری از دوربین های رده پایین راه حل های نرم افزاری سازگاری را مانند سازگاری Pelco D ترویج می کنند، اما فاقد مستندات برای توضیح نحوه آزمایش سازگاری رمزگذاری نرم افزاری هستند.

دوربین های مداربسته IP نیز می تواند مشکلات مشابهی داشته باشد اما تفاوت در اینجاست که این دوربین ها و رمزگذار یکی هستند، به طوری که هم برق و هم ارتباطات از راه یک کابل اترنت انجام می شود. البته همانطور که برای یک دوربین آنالوگ مهم است که با رمزگذار دیجیتال ارتباط برقرار کند، نرم افزار VMS باید درایورها یا راه انداز های مناسبی برای کنترل دوربین، رمزگذاری و انجام عملکردهای آن داشته باشد. درست است که دوربین های مداربسته IP  همه چیز را در در خودش دارد، اما همچنان به سازگاری با سیستم VMS نیاز خواهد داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *