کابل کواکسیال دوربین مداربسته

کابل های دوربین مداربسته و انتقال داده دیجیتال

کابل های دوربین مداربسته چندین نوع مختلف دارند که باید آن ها را از یک دیگر تشخصی داد و از کاربرد هر کابل در نصب دوربین مداربسته شناخت کافی داشت. با دوربین مداربسته کوروش در ادامه همراه باشید.

انواع کابل های دوربین مداربسته

دو دسته اتصال دهنده (کانکتور-کابل) سیستم دیجیتال وجود دارد: دسته ای که ویدئو را منتقل می کنند و دسته ای که ویدیو را نمایش می دهند. برخی از اتصالات هم نیز وجود دارند که برای هر دو عملکرد استفاده شده اند.

نمایش تصاویر ویدئویی با تلویزیون آنالوگ شروع شد. به صورتی که سیگنال RF را به یک گیرنده متصل به آنتن های قدیمی تلویزیون، فرستاده می شد. هنگامی که تلویزیون کابلی در دهه ۱۹۴۰ برای خدمات رسانی بهتر به ساکنین حاضر در دره های کوهستانی که قادر به دریافت امواج تلویزیون نبودند معرفی شد، سیگنال مورد نظر از راه  کابل کواکس به مقصد منتقل می شد. مشابه آنچه امروزه در دوربین های مداربسته استفاده می شود.

کابل کواکسیال

کابل کواکسیال یا پخش کننده (کواکس) از اتصال F-pin استفاده می کند که اغلب در پشت اکثر تلویزیون ها دیده می شود. همچنین اتصال کامپوزیت RCA و اتصالCoax BNC رایج ترین کابلی است که برای انتقال فرکانس های RF از سیگنال ویدیویی آنالوگ ۵ مگاهرتز به سیگنال ۵٫۸ گیگاهرتز از فرستنده و یا گیرنده به آنتن خارجی استفاده می شود.

کابل کواکسیال دوربین مداربسته

این کابل معمولاً بر اساس امپدانس یا نوع RG طبقه بندی می شود. به عنوان مثال، یک کواکس ۷۵ اهم یا کابل RG-59 شامل دو رسانا است که توسط یک ماده دی الکتریک از هم جدا شده اند. هادی مرکزی و هادی بیرونی یا سپر یا شیلد به گونه ای پیکر بندی شده اند که استوانه های متحدالمرکز با محور مشترک را تشکیل می دهند و به صورت لایه لایه می باشند.

کابل آنالوگ

در دسته بندی کابل ها، کابل های آنالوگی وجود دارد که برای رایانه ها استفاده می شود. این کابل تصویر دیجیتالی را از کارت گرافیک گرفته و آن را به سیگنالهای ۱۵ مگاهرتز (VGA) سیگنال های گرافیکی (VGA) (40.7 مگاهرتز برای XGA) تبدیل می کند.

این کانکتور VGA، سیگنال RGB را بین ورودی و خروجی، قرمز سبز و آبی در ۱۵ پین خود تفکیک می کند تا تصویر بهتری از کابل کواکسی یا کانکتور کامپوزیت RCA ایجاد کند که در پایان یک تصویر آنالوگ واحد ایجاد شود و آن را به مانیتور تلویزیون آنالوگ منتقل می کند. اتصال کابل S-Video با جدا کردن سیگنال RGB به پین ​​های جداگانه، همانطور که کابل ۱۵ پین VGA آن سیگنال را بهبود بخشیده است.

کابل آنالوگ در دوربین مداربسته

این یکی از دلایلی است که بازی های ویدئویی قبلاً در صفحه های نمایشگر های کامپیوتری بهتر از تلویزیون ها به نظر می رسیدند. لازم به ذکر است که چندین کانکتور RCA YCbCr به نام کابل های ویدئویی کامپوننت وجود دارد. با پاک سازی سیگنال برای هر رنگ، سطح کیفیت را بالا می برد.

موارد استفاده از کابل VGA

در حال حاضر با همگرایی ویدیوی دیجیتالی، کانکتورها و کابل های دیجیتالی بیشتری برای انتقال سیگنال آنالوگ از  کنسول بازی های ویدئویی، DVD و یا دستگاه Blu-ray به  صفحه نمایش دیجیتال استفاده می شود.  بسیاری از نمایشگر های LCD (HDTV یا غیره) دارای چندین گزینه برای اتصال هستند تا نه تنها به دستگاه های متعدد سرویس دهند. بلکه از دستگاه هایی که از دنیای آنالوگ فیلم های ترکیبی، S-Video و کواکس باقی مانده است نیز پشتیبانی کنند.

کابل VGA دوربین مداربسته

تلویزیون های HD و رایانه ها هر دو به سوی رابط چند رسانه ای کیفیت بالا HDMI حرکت کرده اند. چرا که بیشتر کارت های گرافیکی علاوه بر رابط DVI-D از HDMI نیز پشتیبانی می کنند. VGA به صورت کامل یک اتصال آنالوگ بوده که به وسیله درگاه ۱۵ پینی خودش، داده های مورد نظر را به نمایشگر می فرستد. در نقطه مقابل DVI و HDMI کاملا انتقال دیجیتال را انجام می دهند. آنها می توانند در لحظه وظیفه انتقال فراتر از فقط ویدیو را میان ویدیو کارت و نمایشگر انجام دهند. همچنین کنترل بیشتری بر تصاویر و رزولوشن های بیشتری را نیز ارایه می دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *