نصب دوربین مداربسته در رشت

چگونه دوربین مداربسته را ریست کنیم؟ + توان و ولتاژ انواع دوربین

آیا برای شما سوال هم پیش آمده که چطور میتوان دوربین مداربسته را ریست یا ریبوت کرد؟ در این آموزش علاوه بر آموختن انواع ولتاژ هر دوربین مداربسته، یاد میگیرد چطور از راه دور می توان دوربین مدار بسته را ریست کرد.

توان و ولتاژ انواع دوربین

دوربین های امنیتی معمولاً با ولتاژ پایین از ۱۲ ولت تا حدود ۵۰ ولت با استفاده از Power over Ethernet (PoE) تغذیه می شوند که تنها به مشخصات دوربین بستگی دارد. اکثر دوربین مداربسته ارزان از  آداپتور ۱۲v ارزان VDC یا ۲۴ VAC استفاده می کنند که نیازمند یک منبع تغذیه ۱۱۰ ولت یا ۲۲۰ ولت و یا مبدل قدرت می باشد. در حالی که دوربین های گروه قیمتی متوسط ​​نیاز به ۲۴ ولت VAC دارند.

مهم است که بطور دقیق تشخیص دهیم که دوربین از کدام نوع ولتاژ پایین استفاده می کند. چرا که طبیعتا ۲۴ ولت DC (VDC) با ۲۴ ولت AC (VAC) متفاوت خواهد بود. منبع تغذیه یا آداپتور ۲۴ VDC کار منبع تغذیه ۲۴ VAC نخواهد کرد و برعکس.مگر اینکه مشخصات دوربین به گونه ای باشد که برد قدرت داخل دوربین قادر به تمایز بین دو جریان است. همچنین بسیاری از دوربین مداربسته ها بیش از یک نوع برد قدرت دارند. دوربین های IP  را می توان به انتخاب با ولتاژ ۲۴ ولت یا PoE تغذیه کرد. در حالی که دیگر دوربین ها فقط گزینه ۲۴ VAC یا ۱۲ VDC را ارائه می دهند.

نصب دوربین مداربسته در رشت

مشخصات قدرت هر چه باشد، به یاد داشته باشید که بدون برق دوربین نمی تواند کار کند. بنابراین در محاسبه توان منبع تغذیه صرفه جویی نکنید و در غیر این صورت چند سال دیگر بایستی برای تعویض آن دست به کار شوید.

تولیدکنندگان منبع تغذیه تجاری مانند Altronix و Cantek راه حل های توزیع برق چند کاناله و حتی چند ولت را ارائه می دهند که برای سیستم های مداربسته ویدئویی طراحی شده است.

ریست دوربین مدار بسته از راه دور

هنگامی که یک دوربین مداربسته در جایی دور از دسترس نصب شده باشد، بازیابی و تبدیل و قطع توان آن آسان نخواهد بود. مگر اینکه به کلید های برق اصلی دوربین دسترسی داشته باشید. که آن هم احتمالاً پشت درب های قفل شده یک اتاق برق در جایی شاید نا معلوم قرار دارد. شاید بپرسید راه اندازی دوباره سیستم مدار بسته مگر چقدر اهمیت دارد که مطلبی برای آن نوشته شده است، ولی سیستم دوربین مدار بسته شامل اجزا و ماژول های گوناگونی است که همه آنها شامل عناصر الکتریکی، مکانیکی و نرم افزاری هستند.

خواه این نرم افزار یک سیستم عامل باشد که VMS را میزبانی می کند یا سیستم عامل تعبیه شده ای باشد که هر فرمان و برنامه ای را در پشت صحنه اجرا می کند. اینجاست که روش عیب یابی سه پله ای به کار می آید.

روش عیب یابی سه پله ای

گاهی اوقات در برخورد با هر نوع نرم افزاری (نه فقط ویندوز) داده ها ممکن است خراب شوند. یا ارتباط بین دستگاه و سرور دچار مشکل شود. تنها راه حل فوری شکستن این چرخه تکراری با راه اندازی دوباره دوربین مدار بسته است. کنترل قدرت از راه دور به کاربر این امکان را می دهد که با استفاده از یک رابط وب، آن چرخه مشکل دار در شبکه را بشکند. کنترل از راه دور به سادگی یک واسط وب است که قابلیت مدیریت خروجی های برق دستگاه را با توالی قدرت و خاموش شدن دستی ارائه می دهد.

ریبتون کردن دوربین مداربسته

Dataprobe iBoot یک راه حل تک خروجی مقرون به صرفه در این شرایط است. تولیدکنندگانی مانند Puluzzi یا LPC دستگاه های چند پورت، ماژولار و نصب شده روی رک را ارایه می دهند. این دستگاه ها می توانند در صورت بروز مشکلات زیر در عملکرد نظارت تصویری کمک کنند:

  1. رمز گذار و یا دوربین خراب شده یا اتصال به برنامه VMS از دست رفته باشد.
  2. هنگام استفاده از دوربین آنالوگ و رمز گذار ویدئویی دیجیتالی. این دستگاه ها به تشخیص خطا یا عدم رمز گذاری دوربین کمک می کند.
  3. برخی از دوربین های آنالوگ هنگام فعال شدن ارتباط نیاز به رمز گذار دیجیتال دارند. ممکن است برای بوت شدن دوربین به زمان نیاز باشد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *