نصب دوربین مداربسته در کنار درب

مناطق تحت پوشش دوربین مداربسته

نصب دوربین مداربسته نیاز به شناسایی مناطقی است که بهترین زاویه دید را به شما بدهد. در این مطلب به شما در مورد ناحیه تحت پوشش دوربین مداربسته و موارد مهم برای نصب دوربین مداربسته در ناحیه درب ساختمان آموزش می دهیدم.

منطقه تحت پوشش دوربین مداربسته یعنی چه

منطقه تحت پوشش به منطقه ای گفته می شود که در آن نیاز به نظارت یا ضبط فعالیتها وجود دارد. این نظارت می تواند یک منطقه ۳۶۰ درجه، یک درب ورودی، یک تراس در فضای باز، یک پارکینگ خروج و ورود یا هر چیز دیگری باشد. هر جایی که برای نصب دوربین مداربسته مورد نظر باشد، فرض بر این است که فردی در جایی می‌خواهد امکان نظارت داشته باشد یا مشاهده دوربین مداربسته از راه دور بر محیط انجام دهد و تصاویر بایگانی شود و یک نگهبان به عنوان ناظر و عامل بازدارنده برای هر فعالیتی که در آن محیط انجام می‌ شود قرار داده و تمامی فعالیت های محیط ضبط شود.

پیدا کردن ناحیه دقیق نصب دوربین مداربسته

درک هدف و دلیل نظارت به شما در انتخاب بهترین تکنولوژی و جانمایی دوربین های مداربسته کمک می کند. به عنوان مثال اگر نیاز به نظارت بر پارکینگ برای هرگونه خرابکاری و سرقت احساس شود، نصب دوربینی که افراد می توانند به آن دسترسی داشته باشند چه از راه بالا رفتن از سقف وسیله نقلیه یا از راه نردبان، تنها یک هدف بالقوه دیگر را برای مهاجم فراهم می کند. در این مثال خاص، هر چه دوربین بالاتر یا دورتر از دسترس باشد، حتی اگر تصاویر نسبتا ضعیفی ضبط کند، بهتر از آن است که دوربین مداربسته به دست دزد و سارق بیافتد.

آیا می دانید دوربین مداربسته کوروش، نصب دوربین مداربسته در رشت و شهر های اطراف را انجام می دهد؟

سایر مناطق تحت پوشش بر اساس پروژه و مکان مورد نظر منحصر به فرد هستند اما معمولاً می توانند شامل موارد زیر باشند:

  • درب ها
  • راهرو ها
  •  پارکینگ ها
  •  مناطق مشاع
  •  حمل و نقل عمومی
  •  وسایل نقلیه
  •  مکان های حساس
  • و غیره

نصب دوربین مداربسته درب ساختمان

برای مثال نظارت تصویری توسط دوربین های مداربسته بر درگاه های ورود و خروج یک مکان را بررسی می کنیم. تصاویر ضبط شده ویدیویی از کسانی که از این مرکز وارد و خارج می‌ شوند ارائه می‌ کند و می‌ توان هر آنچه در دست دارند را به خوبی مشاهده کرد. نقاط مورد علاقه درگاه ممکن است چیزی به سادگی نظارت بر درب ورودی خانه برای بررسی بازدید کنندگان ناشناس که زنگ در را به صدا در می آورند، نظارت بر اسکله ها و پایانه های بارگیری، یا ضبط تصاویر وسایل نقلیه (و پلاک ها) در حال حرکت به داخل و خارج از گاراژ ها و پارکینگها باشد.

نصب دوربین مداربسته در کنار درب

نظارت تصویری مناسب از ناحیه تحت پوشش برای هر درگاهی شامل نصب دوربین در بالای درب نمی شود، شاید انجام این کار ضبط تمام فعالیت ها را در داخل و خارج از درگاه تضمین بکند، اما فقط یک تصویر عالی از بالای سر افراد به شما می دهد و نه چیز دیگری. به طور معمول اگر یک دوربین مداربسته را در فضای باز نصب می‌ کنید، یکی از مکانهای خوب برای نصب دوربین مداربسته رو به روی درب و بیرون از ملک است.

اما اکثرا  چنین محل های نصبی در ملک همسایه یا یک تیر برق متعلق به سازمان برق می باشد که دشواری های خود را دارد. نصب دوربین روی دیوار و درب حداقل در ارتفاع ۲۵ فوتی امتداد لولا های درب، دید خوبی را ایجاد می کند. اگر از درهای دولنگه استفاده می شود، دوربین را در خط دید در باز شده قرار دهید و درب دیگر را قفل کنید تا افراد را مجبور کنید به سمت یک طرف خارج شوند و صورت آنها به سوی دوربین بچرخد و خارج شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *