شبکه مش دوربین مداربسته

شبکه مش بیسیم در دوربین های مداربسته

اجزا یک شبکه مش

یک شبکه مش بی سیم از دو یا چند رادیو بی سیم تشکیل شده است که با یکدیگر کار کرده تا یک مسیر RF به هم پیوسته ایجاد کنند. یک شبکه مش بیسیم، مهم نیست که چند رادیو را شامل شود، چرا که تنها یک شناسه نام واحد یا شناسه یک مجموعه (SSID) ایجاد می کند و همچنین می تواند یک آدرس IP واحد برای کل مش ایجاد کند که مش را به وضوح از شبکه بی سیم دیگر متمایز نماید.

شبکه های مش بیسیم شامل سه نوع توپولوژی بر اساس نیازمندی ها می باشد. آن سه گونه عبارتند از:

  • توپولوژی نقطه به نقطه
  • توپولوژی نقطه به چند نقطه یا چند نقطه به نقطه
  • توپولوژی چند نقطه به چند نقطه

اگرچه توپولوژی شبکه نقطه به نقطه و نقطه به چند نقطه استاندارد ثابتی برای شبکه بی سیم بوده است، اما شبکه مش بر برخی از معایب در توپولوژی های بی سیم سنتی غلبه کرده است.

شبکه مش دوربین مداربسته

شبکه های نقطه به نقطه PTP

رادیوهای مش می‌توانند به صورت یک گونه ساده نقطه‌ به‌ نقطه (مانند رادیو لپ‌ تاپ که به یک AP برای دسترسی به اینترنت مشترک متصل می‌شود) باشند. ایجاد ارتباط بی‌سیم بین دو مکان یا داشتن تصویر یک دوربین مداربسته امنیتی از یک مکان دوردست از جمله کاربرد های نقطه به نقطه می باشد که می تواند گزینه ای را برای هر مکانی ارائه دهد.

شبکه نقطه به نقطه به سادگی یک شبکه بی سیم است که در آن دو رادیو، هر کدام با آنتن های با بهره بالا، به طور مستقیم با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند تا اتصالات اختصاصی با کارایی بالا و پهنای باند بالا را ارائه دهند. این پیوندها به سرعت به صورت جداگانه مستقر می شوند، اما به راحتی برای ایجاد یک شبکه بزرگ مقیاس نمی شوند.

نصب دوربین مداربسته بیسیم

شبکه های نقطه به چند نقطه PTMP

یک شبکه نقطه به چند نقطه شامل تعدادی رادیو بی سیم است که به یک رادیو مرکزی متصل می شود. بدیهی است که شبکه باید در محدوده سیگنال قرار داشته باشد و با خط دید واضح به ایستگاه پایه. درختان، ساختمان ها، قطب ها و سایر موانع  PTMP را در محیط های شهری با دشواری روبه رو می کنند. شبکه PTMP اتصالی با سرعت بالا به شبکه سیمی و نرم افزار VMS و بایگانی آن را فراهم می کند.

این موضوع مهم است که بدانید همه تجهیزات شبکه مش یکسان نیستند. نبود استانداردی اجباری به تعداد زیادی از ایده های فردی و اختصاصی اجازه شکوفایی داده است و آزمایش‌های پر تعداد، موجب شناسایی برخی از مشکلات و همچنین ساخت برخی محصولات برجسته شده است که به کاربرد های فراوان شبکه بی‌سیم می‌افزاید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *