سوییچ اترنت

تجهیزات اترنت در شبکه دوربین های مداربسته

در بحث اترنت و دوربین های مداربسته، تعدادی دستگاه برای ارتباط شبکه مداربسته وجود دارد که در طول سالها بالغ شده و عملکردهای متنوعی را ارائه می دهند. همه اینها برای بارگذاری و عملکرد بهتر شبکه IP شما است. در ادامه مطلب خلاصه ای از این وسایل که در شبکه دوربین های مداربسته به کار گرفته می شود را برایتان آورده ایم

روتر در شبکه دوربین مداربسته

در بحث نصب دوربین مداربسته روتر یک دستگاه سخت افزاری است که در لایه ۳ (مدل OSI) شبکه کار می کند. بنابراین می تواند بین شبکه های مختلف ارتباط برقرار کند. لایه ۳ جایی است که پروتکل IP منبع و مقصد بسته ها بین آدرس های IP را بررسی می کند. در صورتی که مقصد ذکر نشده باشد، روتر یا بسته را به روتر پیش فرض ارسال می کند و یا بسته ها را در صورت گم شدن رها می کند. روترها معمولاً برای اتصال LAN به یک شبکه وسیع (WAN) استفاده می شوند زیرا روترها با جدا کردن دامنه پخش خود از ترافیک بین شبکه ها جلوگیری می کنند. این فقط روتر است که اجازه می دهد ترافیک پخش بین زیر شبکه ها جریان یابد. از آنجا که روترها پخش ترافیک را ممنوع کرده و کنترل پورت های TCP و UDP را به شما می دهند فایروال های استثنایی ایجاد می کنند.

تجهیزات اترنت دوربین مداربسته

سوییچ

سوئیچ یک دستگاه سخت افزاری است که در لایه ۲ (لایه پیوند داده) مدل OSI کار می کند. لایه Data Link جایی است که پروتکل اترنت کار می کند. یک سوئیچ با نگه داشتن جدولی که آدرس های MAC آنها در هر پورت سوئیچ دیده شده است ، فریم های اترنت را تغییر می دهد.switch از این جدول برای تعیین محل ارسال همه فریم های بعدی که دریافت می کند استفاده می کند. اگر سوئیچ یک فریم با آدرس MAC مقصد دریافت کند که قبلاً در جدول آن وجود نداشته باشد، آن فریم را به همه پورت های سوئیچ سرازیر می کند.  هنگامی که پاسخی دریافت می کند ، آدرس MAC را در جدول قرار می دهد تا تشخیص داده شود و دفعه بعد که ظاهر می شود ، سوئیچ مجبور نیست همه پورت ها را غرق کند.

یک سوئیچ ممکن است به عنوان “سوئیچ هوشمند” در نظر گرفته شود. این بدان معناست که به شما قابلیت عملکرد اضافی از جمله مدیریت از راه دور، مدیریت پورت، وضعیت، گزارشات سرویس، پیکربندی LAN مجازی (VLAN)، درخت گسترده و سطح آدرس MAC و کنترل های امنیتی را می دهد.

هاب انترنت

هاب

هاب ها دستگاه های سخت افزاری متصل به هم می باشند که دارای حداقل چهار پورت اترنت هستند. هاب سیگنال ها (بسته ها) داده ها را از یک پورت به تمام پورت های دیگر ارسال می کنند و ارتباط مداوم بین دستگاه ها ایجاد می کند. یک هاب در حقیقت تکرار کننده چند پورت است. بنابراین هر داده ای که به یک پورت یک هاب وارد می شود کپی شده و همه پورت های دیگر با دستگاه های متصل ارسال می شوند. هیچ هوشی در عملکرد یک هاب وجود ندارد و برای انتقال داده های سنگین توصیه نمی شود. از هاب های درون توپولوژی شبکه اجتناب کنید.

بسیاری از هاب ها و سوئیچ های اترنت امروزی با سرعت دوگانه کار می کنند که شامل ۱۰BaseT اصلی (۱۰ مگابیت بر ثانیه) و Fast Ethernet جدیدتر یا ۱۰۰BaseT است که دارای سرعت تا ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه است که مدل های جدیدتر اتصال گیگابیت (۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه) را ارائه می دهند. اعداد ۱۰ ، ۱۰۰ یا ۱۰۰۰ به معنی سرعت انتقال ۱۰ مگابیت بر ثانیه ، ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه یا ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه است.

سوییچ اترنت

Base به یک سیگنال باند پایه منحصر به فرد اترنت اشاره می کند و T محیطی را تعیین می کند که جفت پیچ خورده سیگنال را حمل می کند. هنگام خرید هاب یا سوئیچ مهم است که سرعت را در نظر داشته باشید. سرعت مورد نیاز باید با الزامات پهنای باند تعیین شود. تفاوت قابل ملاحظه ای بین داده های منتقل شده در LAN با سرعت ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه، ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه و ۱۰ مگابیت بر ثانیه وجود دارد، به ویژه وقتی ویدیوی پخش جریانی را به صورت ۲۴ ساعته و ۷ ساعته اضافه می کنید.

این که آیا شما در حال طراحی یک شبکه هستید یا یک شبکه را گسترش می دهید، یک توپولوژی شبکه موجود و با جزئیات، با تمام شماره مدل و تنظیمات سوئیچ ها، هاب ها و روترها ضروری است.

اگر از DVS توسط پرسنل منتخب در ساختمانهای مختلف در محوطه دانشگاه استفاده شود که همه آنها از طریق کابل فیبر نوری و سوئیچ های گیگابیتی متصل شده اند. افزودن یک سوئیچ ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه به یک تنگنا تبدیل می شود، بنابراین به جای آن باید یک سوئیچ ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه در نظر گرفته شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *