الزامات اولیه برای جانمایی دوربین های مداربسته

بین نحوه درک و خواسته مهندسان سیستم های امنیتی و کارفرما از نصب سیستم و دوربین های مداربسته تفاوت وجود دارد: مثلا کارفرما می گوید که “من می خواهم فلان تقاطع تحت پوشش قرار گیرد” یا “من می خواهم که خروجی پشت ساختمان را پوشش داده شود.”  اینها توصیف‌های کلی هستند که می توانند در آغاز مناسب باشند ولی احتمالاً فاقد اطلاعات کافی برای انجام هر کاری، حتی اجرای یک طرح مفهومی اولیه هستند. مهندسان  سیستم DVS باید بداند: مثلا فلان تقاطع مورد نظر کارفرما دقیقا کجا می باشد.

سوالات رایج هنگام جانمایی دوربین مدار بسته

شمال؟ شمال شرقی؟ جنوب؟ آیا از تیر چراغ راهنمایی جنوب غربی می توان استفاده کرد؟ کدام خروجی پشت ساختمان؟ در چه ارتفاعی؟ خروجی پرسنل یا کالا؟ فهرستی برای جمع‌آوری جزئیات لازم برای اطمینان از الزامات و اطلاعات مفید تشکیل می گردد. بدیهی است که بسته به پیچیدگی پروژه، بررسی سایت محل مورد نظر ممکن است در واقع شامل مواردی باشد که هر یک نیاز به مشارکت کارشناسان مختلف داشته باشد.

نکات مهم برای جانمایی نصب دوربین

بازدید از سایت‌ های درخواستی و جمع‌ آوری اطلاعات برای مستندات در فهرست الزامات اولیه برای شفاف‌سازی و دوری از مشکلات احتمالی در طول بررسی پروژه میان کارفرما و پیمانکار مفید خواهد بود. یک فهرست خوب بررسی سایت، داده های مورد نظر، از جمله منطقه خاص پوشش، محدودیت های ارتفاع، روشنایی، عوامل محیطی، و امنیت و اطمینان از نحوه دسترسی به مکان های ایمن را شامل می شود. نقشه بردار پیمانکار امکان دسترسی به IDF، MDF، پست های مخابراتی، اتاق ها، کابینت های برق، و منهول ها  و مسیرهای زیرزمینی را از طریق اسناد ارائه شده را نیاز دارد و همچنین کمک به تأیید مسیرهای برق و داده سیستم دوربین مداربسته را فراهم می کند.

بنابراین، فهرست الزامات سایت، تقاطع مورد نظر کارفرما را به توضیحات خاص‌ تری تجهیز می‌ کند، مانند «بخش ترافیکی شمال غربی خیابان، در تقاطع، به سمت جنوب شرقی .  پوشش خروجی پشت ساختمان را می‌توان به‌ عنوان نصب دوربین روی دیوار شرقی ساختمان، ۱۵ فوت بالای درب باربری، در مرکز میان درب‌های خروجی بار و پرسنل» توصیف کرد، اکنون مهندسان ایده ای دارند که دقیقاً کجا باید مسیری برای برق و داده سیستم تعبیه کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *